הסדנה לפיצוח סיפורים

חוזרת!

רוצים לעשות סדר בעלילה שלכם? מתלבטים לגבי הסוף? הגיבור שלכם לא מזיז את עצמו? משהו לא יושב לכם כמו שצריך עם עלילות המשנה? יש לכם רעיון בסיסי ולא יודעים איך להתחיל לבנות ממנו סיפור שלם?

הסדנה לפיצוח סיפורים היא בשבילכם. 

[ואם אתם לוקחים על עצמכם את אתגר הנאנו-רימו, הסדנה מתרחשת באמצע שלו, כך שתוכלו לעשות סדר לחצי השני של אתגר הכתיבה]

סדנה אינטנסיבית, בקבוצה קטנה, עם התייחסות אישית לתקצירים שלכם, ובה נחלץ ונזהה את עורקי הזהב, לב הסיפור, הסדקים הרצונות והמעצורים של הגיבורים שלכם, ונעשה סדר במבנה העלילתי. או במלים אחרות, נפצח יחד את הסיפורים שלכם. 

 

מועד חדש!

3/2/2020, יום ב, 1700-2130

מחיר הסדנה 360 ש"ח. בהרשמה מוקדמת (עד 14/1/2020) 300 ש"ח בלבד. 

הסדנה כוללת מסמך פיצוח אישי על תקציר הסיפור שלכם.

נרשמתם לסדנה? שלחו לי את תקציר הסיפור שלכם (עד 2000 מלים), כולל תיאורי העלילה, דמויות ושאלות שמטרידות אתכם, למייל mayan.rogel@gmail.com

הסדנה לפיצוח סיפורים - פברואר
Feb 03, 5:00 PM
מכון מופ"ת

עוד קצת פרטים...

מה זה פיצוח סיפורים?

פיצוח סיפורים הוא כלי עבודה לכותבים. מבט חוקר ומדויק שמתמקד במבנה הסיפור, בעלילה, בתמות, במנועים, בדמויות ובדרך שבה הם מתקשרים עם הקורא. הפיצוח הוא תהליך של שאלת שאלות על הסיפור, מבט צלול ולא ביקורתי ומתן כלים שימושיים לעבודה על הטקסט ודיוקו כדי שיספר את הסיפור שהכותב רוצה לספר.

אז איך עושים את זה בסדנה?

הסדנה לפיצוח סיפורים היא סדנה אינטימית ומרוכזת עבור כותבים בשלבי כתיבה שונים. במהלך הסדנה ניגע בכל אחד מהסיפורים של משתתפי הסדנה, נעבוד על טכניקות וכלים מעשיים, נלמד להתבונן ולהכיר את הסיפורים ואת  הפעולה הרגשית שלהם על הקורא, ונדייק אותם.

הסדנה תכלול שפע של תרגילים מתוך ולתוך הסיפורים שנמצאים בתהליכי עבודה, ובעיקר הרבה מאוד שאלות, מחשבות והצעות לגביהן. 

מטרת הסדנה – לבנות או לדייק את המהלך העלילתי של הסיפור שלכם, להדק את מהלך הגיבור שלכם, ולראות במבט צלול בדיוק מה אתם רוצים לעשות. וגם להקנות לכם כלים לעבודה אישית בהמשך, על הסיפור הזה או אחרים. ובעיקר - לתת לכם חשק גדול לשבת ולכתוב.

 

למי מתאימה הסדנה?

הסדנה מיועדת לכותבי פרוזה או תסריט שנמצאים בתהליכי עבודה על יצירה. יכולה להתאים גם לעורכות ועורכים שנמצאים בתהליך עריכה של יצירה ספרותית. 
לקראת הסדנה תתבקשו לשלוח מסמך של 1-2 עמודים ובו תקציר העלילה, מה חשוב לכם, איפה יש לכם שאלות או בעיות ותיאור הדמויות. המסמך הזה יקרא לפני הסדנה ותקבלו עליו מסמך פיצוח אישי, וגם התייחסות במהלך הסדנה עצמה.

 

תשלום

עלות הסדנה 360 ש"ח. בהרשמה מוקדמת 300 ש"ח בלבד (עד 14/1).  ניתן לשלם כאן דרך פייפאל. מעדיפים ביט  אפשרי ובשמחה. אנא הירשמו, סמנו תשלום אוף-ליין באפשרויות התשלום, והעבירו תשלום או לחשבון ביט במספר הטלפון שלי 054-2223324.

מעדיפים העברה בנקאית? אופן תשלום אחר? הירשמו, סמנו תשלום אוף-ליין וצרו איתי קשר לתיאום. 
 

מי אני?

מעין רוגל, סופרת, תסריטאית, מפצחת סיפורים ומנחת כתיבה. עוד עלי באתר: www.mayanrogel.com